Tervisekontrolli Bermuda kolmnurk

Tervis on inimese kõige hinnalisem vara. Nii nagu me müüme oma aega, teadmisi, oskusi, arveldab organisatsiooni kalkulaator ka meie vaimse ning füüsilise tervisega. Mõnikord me saame tervist juurde, teinekord anname ära. Kuidas siis hoiab tervisekontroll meid tervena? Tegelikult ei hoiagi, see mõõdab laias laastus tagajärgi ja ennustab tuleviku võimalikke kõrvalekaldeid. Aga kui tegeleda nii, et selles osalevad töötaja, tööandja ja töötervishoiuarst, siis võime ära hoida kõige hullema. Nimetagem suhet töötaja-tööandja-töötervishoiuarst ajakirjanduslikus mõistes Bermuda kolmnurgaks*.

Mina kui töötaja

Saan teha endaga kõige enam, punkt. Esiteks rumalustega mitte kaasa minna. Teiseks rumalusi ära tunda ja nendele tähelepanu pöörata. Kolmandaks end ette valmistada töiseks tegevuseks.

Mina kui tööandja

Esiteks ei tegele rumalustega, sh valin kaasaegseima tehnoloogia. Teiseks teen koostööd töötajatega (suhtun inimlikult, kuulan, usaldan ja teen ära). Kolmandaks annan töötervishoiuarstidele (ka ergonoomidele ja teistele erialastele professionaalidele) nende tööks vajaliku informatsiooni ja ressursi.

Mina kui töötervishoiuarst

Esiteks tunnen huvi, mida töötaja teeb, kuidas ta töötab, mis on tema harjumused (!). Teiseks tunnen huvi, mida tööandja teeb, miks on tehnoloogia selline nagu on, missugused on võimalused parendada ja mil määral tööandja teemast huvitub. Kolmandaks panen paberile ainult fakte ja kõigile arusaadavaid soovitusi.

Normaalne Bermuda

Ongi olukord, kus inimene end ei ohverda, tööandja panustab ja arst jõuab tegeleda. Paranormaalsus on normaalsus?! Ei pea olema.

* – Bermuda kolmnurk on mereala Bermuda saare, Puerto Rico loodetipu ja Florida poolsaare lõunatipu vahel, kus väidetavalt esinevad paranormaalsed nähtused. Laialt on levinud arvamus, et Bermuda kolmnurk on ala, kus on seletamatutel asjaoludel kadunud ebanormaalselt palju laevu ja lennukeid. Wikipedia